Hírek

Külföldi vendégek iskolánkban

Külföldi vendégek iskolánkban

Persze ezt most senki ne értse szó szerint! Annyi történt, hogy a 2010-ben indított – és azóta mindig megrendezett -  „Éghajlat, divat, gasztronómia” programunkat a 7. e osztályban megvalósítottuk. Az első alkalommal Dr. Tóth Tamás, a debreceni egyetem tanára beszélt a megújuló energiaforrásokról, majd egy másik délután időjárási honlapokkal ismerkedtek a gyerekek. A záróeseményre idén négy országból „érkeztek” a vendégek: az Amerikai Egyesült Államokat, Japánt, Németországot és Olaszországot képviselték. A hallgatóság megismerkedett az adott ország éghajlatával, jellegzetes épületeivel, viseletével, zenéjével. A prezentációk után következett a legjobban várt rész, az ételkóstolás. Sorsolás döntött, ki melyik asztalhoz ül le: a hamburgerhez, a szusihoz, a bajor grillkolbászhoz vagy a bolognaihoz. Szerencsére mindenki kóstolhatott más asztaltól is, így a délután végén mindenki elégedetten távozott.

 

 

 

Labancz Mihály


 

Kiegészítő információk