„Az a fuvolás a Nyitnikék!”
- Részletek
- Közzétéve: 2016. máj. 06. péntek, 13:11
- Írta: Hallgató-Barkaszi Andrea és Kecskés Emese
- Találatok: 2372
„Az a fuvolás a Nyitnikék!”
2016. április 22-24-én került megrendezésre Szabó Lőrinc derűs, tavaszköszöntő versével fémjelzett I. Országos Nyitni-Kék Fuvolaverseny Szentendrén. Mivel viszonylag kevés versenyt szerveznek kifejezetten fuvolisták részére, ezért nagyon örültünk a lehetőségnek. A meghirdetett hét korcsoportból mi a „mini” és a 4. korcsoportban jelentkeztünk iskolánk tehetséges fuvolistáival, Csorvási Fannival és Kecskés Emesével. Sajnos Fanni betegség miatt végül nem vett részt a versenyen, de felkészülése/felkészültsége dicséretre méltó volt.
A verseny népszerűségét bizonyítja, hogy 313 fuvolás növendék nevezett az ország szinte minden részéről. A versenyzőknek egy kötelező etűdöt és egy szabadon választott művet kellett előadniuk zongorakísérettel, kotta nélkül. Ebben a nagy mezőnyben a szakmai zsűri Kecskés Emese előadását jóval a középmezőny fölé helyezte. A tehetség és a sok munka meghozta gyümölcsét.
Külön köszönet Tóth Erika zongora tanárnőnek, aki nagyban segítette felkészülésünket és színvonalas szereplésünket.
Hallgató-Barkaszi Andrea
Április 23-án voltunk Szentendrén az I. „Nyitni-kék” Országos Fuvolaversenyen. Számomra nagyon nagy élmény volt a korosztályom legjobbjaival egy színpadon fuvolázni, és az sem volt elhanyagolható, hogy a zsűriben országosan elismert fuvolaművészek ültek. A versenyre már régebb óta készültünk egy kötelező és egy szabadon választott darabbal. A sok gyakorlás után mind a kettőt nagyon megszerettem, és megkönnyebbülésemre sikerült a képességeimnek megfelelően előadni. Egy ilyen versenyen való részvétel nem mindennapos, ezért számomra maradandó élmény és kívánom, hogy minden zenetanulónak része legyen egy ilyen megmérettetésben. Ezúton is köszönöm Andi néninek és Erika néninek a sok segítséget és a lehetőséget, hogy én is ott lehettem az országos versenyen.
Kecskés Emese