Hírek

„Szép Magyar Beszéd” verseny 2019-ben is

„Szép Magyar Beszéd” verseny 2019-ben is

 

„A szó ékszer, kékes-fényes, anyanyelvem édes, ékes.

Édes, ékes, békességes, anyám szava csillagfényes.

Átadta, mint ékszer-éket. Ékeskedjen, ha beszélek!”

(Kiss Dénes: Ékes anyanyelv – részlet)

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma, valamint a „Kazinczy-díj Alapítvány – Péchy Blanka emlékére” kuratóriuma az idei tanévre is meghirdette az anyanyelvi nevelést, a beszédkultúra javítását szolgáló „Szép Magyar Beszéd” versenyt az 5-8.évfolyamos tanulók részére.

A felmenő rendszerű országos versenyre iskolánkban minden évfolyamról voltak jelentkezők, akik közül az iskolai tehetségkutató és tanácsadó válogató után nyolcan kaphattak lehetőséget a - Oktatási Hivatal által koordinált - 2019. 02. 14-én a Móricz Pál Városi Könyvtárban megrendezett területi fordulón való megmérettetésre.

 

A térség öt iskolájából érkezett versenyzők közül a zsűri (Bakóné Papp Tünde magyar nyelv és irodalom tantárgyi szaktanácsadó az  Oktatási Hivatal képviseletében, Horváth Tamara középiskolai magyar szakos tanárnő a BSZC Csiha Győző Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája intézményből, valamint Szabóné Mezei Etelka, a Móricz Pál Városi Könyvtár nyugalmazott igazgatónője) döntése alapján mindegyik dobogós helyezést Bocskai Iskolás diák hozott el.

5-6. évfolyam

1.       hely Szabó Sára 5.c

2.       hely Szűcs Katinka 6.b

3.       hely Fekete Zsombor 6.b

7-8. évfolyam

1.       hely Tóth Panna 7.a

2.       hely Tóth Hanna 7.a

3.       Zámbó Jázmin 7.e

Gratulálunk nekik, valamint felkészülésüket segítő tanáraiknak, Volosinovszkiné Bocz Erika, Szabó Éva, Vargáné Papp Júlia és Tarné Kovács Andrea tanárnőknek!

Az 5-6. évfolyamosok számára a verseny ezzel a fordulóval zárult, azonban a 7-8. osztályosok legjobbjai 2019. április 5-7-én Kisújszálláson versenghetnek szép felolvasásaikkal a Kazinczy-jelvény arany fokozatáért. Iskolánkat ezen a háromnapos, nyelvészeti konferenciával és egyéb kisérőrendezvénnyel gazdagított tehetséggondozó versenyen Tóth Panna (7.a) és felkészítő tanára, Vargáné Papp Júlia képviseli. Sikeres versenyzést, ismeretekben, élményekben, új barátságokban gazdag feltöltődést kívánunk nekik!

 

Bodnárné Varga Márta
humán munkaközösség vezető

Kiegészítő információk