Hírek
A megye legjobb helyesírói között
- Részletek
- Közzétéve: 2012. április 26. csütörtök, 14:24
- Írta: Labanczné Fekete Marianna
Az április 21-ei munkanap nem csak iskolai tevékenységet tartogatott néhány tanulónknak. Debrecenbe utaztak, hogy megyénk legjobb helyesírói között mérettessenek meg a Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei Helyesíró Verseny megyei fordulóján. A közel egyórás időtartam alatt a tollbamondás után egy feladatlapot töltöttek ki a legjobb tudásuk szerint.
A résztvevő tanulók és eredmények:
- Puskás Flávia (felkészítő: Vargáné Papp Júlia), 26.
- Berencsi Laura (felk. : Nábrádi Mihály), 14.
- Rékasi Eszter (felk.: Labanczné Fekete Marianna), 20.
- Gulyás Róbert (felk.: Labanczné Fekete Marianna), 21.
- Tóth Károly (felk.: Csiszár Anikó), 23.

Labanczné Fekete Marianna
Éneklő Ifjúság
- Részletek
- Közzétéve: 2012. április 22. vasárnap, 19:03
- Írta: Fülöp Valéria
?Mélyebb zenei műveltség mindig csak ott fejlődött,
ahol ének volt az alapja....
Az emberi hang, a mindenkinek hozzáférhető, ingyenes és mégis legszebb hangszer
lehet csak általános, sokakra kiterjedő zenekultúra termő talaja.?
(Kodály Zoltán)
A magyar zenei élet világhírű zenepedagógusai, Kodály Zoltán, Bartók Béla, Bárdos Lajos jóvoltából, 78 évvel ezelőtt, 1934. április 28-án rendezték meg az első Éneklő Ifjúság hangversenyt.
Kodály és Bartók gyermek-, női-, és vegyeskari művei nyomán lendült fel az ország énekes kultúrája, és vált országos mozgalommá a kóruséneklés.
A Magyar Kórusok és Zenekarok Szövetsége felhívására, Hajdú-Bihar megyében, négy helyszínen rendezték meg az idei hangversenysorozatot.
Iskolánk két énekkara, - az alsós tanulókból álló Cantilena Gyermekkar, és a 10-14 évesek alkotta Bel Canto Kórus - 2012. április 18-án, a Hajdúdorogi Szent Bazil Oktatási Központban mutathatta meg a rangos szakmai zsűrinek és a versenyző kórusoknak, az évközi ?műhelymunka? eredményét.
Reménység egy új életre
- Részletek
- Közzétéve: 2012. április 19. csütörtök, 12:31
- Írta: M.E.
Április 4-én a Családsegítő- és Gyermekjóléti Szolgálat szervezésében drogprevenciós színházi előadáson vett részt a város minden 7-8. osztályos tanulója. Az előadás előtt Szólláth Tibor polgármester úr és Kovács Zsolt állomásvezető mentőtiszt fejtették ki gondolataikat arról, hogy a téma egyszerre fontos és megkerülhetetlen az egyéni életutak és a város jövőjének szempontjából is.
A keresztény fiatalok színházi előadása egy dél-amerikai fiatal pár életén (és halálán) keresztül eredeti dokumentumok bejátszása segítségével járta körül a témát.
Megrázó vallomások és képsorok sokkoló és sokunk számára érthetetlen emberi történetek elevenedtek meg előttünk.
Amint ott ültem a gyerekek között nem tudtam kiverni a fejemből Nagy László megindító sorait:
?Tűz, te gyönyörű
jegeken, győztes-örömű,
ne tűrd, hogy vénhedjünk sorra
lélekben szakállasodva,
hűlve latoló józanságban,
ahol áru és árulás van,
öltöztess tündér-pirosba,
röptess az örök tilosba,
jéghegyek fölé piros bálba,
ifjúság királya,
tűz!?
VI. Megyei Versmondó Verseny: Versmondók sikere
- Részletek
- Közzétéve: 2012. április 15. vasárnap, 21:23
- Írta: Szabó Éva
A Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény minden tanévben három alkalommal hirdet versenyt a megyében működő művészeti iskolák számára: szeptemberben a népmese napja tiszteletére mesemondó fesztivált, novemberben Szabó Magda emlékére prózamondó fesztivált, és áprilisban a költészet napja alkalmából versmondó versenyt. Hagyomány, hogy a legjobban szavaló diákjaink részt vesznek ezeken a rendezvényeken.
{gallery}megyeiversmondo20120410{/gallery}
Fogalmazásíró verseny
- Részletek
- Közzétéve: 2012. április 15. vasárnap, 21:17
- Írta: Agárdi Zoltánné és Veressné Fehér Erzsébet
Iskolánkban a tanulóknak ?fagyszünet? volt, de már az alsós munkaközösség pedagógusai a
Kovács Mónika által vezetett foglalkozáson a Tavaszváró hét tematikáján dolgoztak.
Munkaközösség-vezetőnk sok-sok ötlettel motivált bennünket ennek a tavaszi hétnek a kivitelezéséhez. Ez az ötletsor segített nekem abban, hogy felvessem annak a lehetőségét, hogy újszerű és izgalmas kihívás lenne, ha alsó tagozatos gyerekeknek megrendeznénk egy fogalmazásíró versenyt az intézményegységünkben. Ferencziné Répánszki Tímea diákönkormányzat vezetőnk, a hét szervezője rögtön partnerként állt az ügy mellé, mikor megosztottam vele elképzelésemet. Egy másik ? a Szitakötő folyóiratban meghirdetett - versenyről való véletlen beszélgetés kapcsán Ádámné Balogh Erika kolléganőm bátorított, hogy lehetne a fogalmazásíró versenyt kibővíteni a többi tagintézményben tanuló alsós gyerekeknek. Veressné Fehér Erzsébet kolléganőm pedig felajánlotta munkáját, segítségét, mikor eljutott hozzá is a verseny lehetősége. Ismerve az ő szaktudását, az anyanyelvtanítás iránti elhivatottságát, ezt a jelentkezést én nagy örömmel fogadtam, sőt kitüntetésnek éreztem. Így már készen is állt az ügy kivitelezéséhez egy lelkes team. Megfogalmaztuk a versenykiírást. Az alábbi címek alapján készülhettek a gyerekek:
- A tavasz és a tél vitája
- Hurrá, itt a tavasz!
- A madarak is tavaszt csicseregnek
- A folyók is tavaszt dudorásznak
- Zsivajog a természet
?Jó tanuló ? jó sportoló? pályázat győztesei
- Részletek
- Közzétéve: 2012. április 13. péntek, 17:37
- Írta: Super User
Április elején átlagosnak tűnő - no jó, az átlagosnál frissebb, fittebb, kisportoltabb testalkatú - vidám fiatalok gyülekeztek a a budapesti Magyar Sport Házában ahol kiemelkedő tanulmányi és sporteredményeket elérő diákoknak adott át elismerő oklevelet Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter.
A minden évben kiírásra kerülő "Jó tanuló ? jó sportoló? pályázat eredményhirdetésén ismét jelen lehetett egy hajdúnánási fiatal sportoló, akit remélem, már jól ismernek szülővárosában, hiszen itthon is megkapta idén a méltán járó kitüntetést Szólláth Tibor polgármester úrtól.
Mónus László József - hiszen róla van szó - nem csak országos, hanem világhírű sportolóvá vált az elmúlt évek során íjászatban. Idén kiváló sportolói és tanulmányi eredményei alapján az ország ?Jó tanuló ? jó sportoló? díját vehette át!
Önismeret- és készségfejlesztő alkalmak
- Részletek
- Közzétéve: 2012. április 13. péntek, 09:28
- Írta: Tóth Imre
Kedves Munkatársaim!
Bizonyosan egyetértünk abban, hogy vannak olyan szakmák, amelyekben nem lehet igazán jól működni magas szintű önismeret nélkül. Leginkább olyan szakmákban igaz ez ? mint a mienk is ? ahol a hatás és kölcsönhatás eszközei mi magunk vagyunk, saját személyiségünk.
Épp ezért örülök annak a lehetőségnek, amely a tantestület előtt áll: az EMKA munkatársa, Almádi Krisztina az alábbi időpontokban és témákban szervez önismeret- és készségfejlesztő alkalmakat.
Sokat gondolkoztam régi atyákról - könyvbemutató és előadás
- Részletek
- Közzétéve: 2012. április 12. csütörtök, 20:20
- Írta: Fekete Andrea
Könyvbemutatóval egybekötött előadás lesz Hajdúnánáson április 16-án, hétfőn 17 órától az Ifjúsági Házban.
Harangozó Imre, az Újkígyóson élő néprajzkutató tanár a népi hitvilágról, a magyar nép ajkán élő Istenfogalmainkról, hiedelemképeinkről fejti ki gyűjtött és megtapasztalt élményeit az est folyamán.
A ?Sokat gondolkoztam a régi atyákról? címet viselő könyve adta az ötletét és a vázát előadásának is, melyben sokakat érintő és érdeklő kérdésekre is keresi a választ:merre vezet az út a teljesebb, az örök élethez? Kutatásai során moldvai és gyimesi ?régi atyáinkat? faggatta erről a kérdésről, de az alföldi pásztoraink és földműves népünk hagyományival is foglalkozik.
Az előadáson a Szalmakalap Citeraegyüttes is közreműködik majd, valamint a könyvvásárral egyidejűleg moldvai táncházzal is várják a szervezők minden kedves érdeklődő vendégüket!

