Ezüstös csengőhang – siker az országos népdalverseny döntőjében

A múlt szombaton Timári Nóra, iskolánk 6.a osztályos tanulója a „Tiszán innen, Dunán túl” országos népdaléneklési minősítő verseny országos döntőjében szerepelt. A rangos megmérettetésnek az érdi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola adott otthont. Ebben a korosztályban Hajdú-Bihar vármegyét szóló ének kategóriában egyedül Nóra képviselte.

 

Színvonalas előadását a szakmai zsűri ezüst minősítéssel jutalmazta. Egy ilyen szintű országos versenyen – ahol a válogatókról és a vármegyei fordulókról továbbjutott legjobbak mérik össze tudásukat – ez az eredmény kiemelkedő teljesítményt és rengeteg kitartó gyakorlást tükröz.

Nóra nemcsak tiszta énekhangjával, hanem népzenei hagyományaink hiteles és méltó képviseletével is nagy sikert aratott.

Szívből gratulálunk Nórának a gyönyörű eredményhez, és további sok sikert kívánunk neki az éneklésben!

Fábián Andrea
felkészítő tanár


 

Kiegészítő információk