Hírek

Budapesten kirándultak a színjátszósok

A Bocskai István Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium Polgári utcai intézményegységében működő „Tiéd a színpad!” tehetséggondozó színjátszó szakkör diákjaival az NTP-TEHETSEG-25-0420 számon nyilvántartásba vett „Le a cipőkkel!” című pályázat keretében 2026. 05. 19-én, kedden tanulmányi kiránduláson volt Budapesten. A 20 tanulót 3 felnőtt kísérte el a mozgalmas és élményekkel bővelkedő útra. Az autóbuszos kirándulás első állomása a Hódy Hajógyárba vezetett, ahol nagy szeretettel fogadtak bennünket.

A látogatás középpontjában a hajógyártás folyamatának és a hajók típusainak megismerésén túl a pályaorientáció fontossága volt. Az érdekes előadás után belvárosi sétára indultunk a Duna parton. Átsétáltunk a Lánchídon, megnéztük a Szent István Bazilikát, majd a Salve Pizzázóban közösen megebédeltünk. A délután legfontosabb programja a színházlátogatás volt. A Padlás című musicalt a Vígszínházban néztük meg. Maradandó élmény volt gyermeknek, felnőttnek egyaránt az ország legnagyobb múltú színházában átélni ennek a sikerdarabnak a mondanivalóját. Fáradtan, de hihetetlen sok élménnyel és ismerettel gazdagodva érkeztünk haza erről az útról.

 


 

Kiegészítő információk