?Nekem a Balaton a ??
- Részletek
- Közzétéve: 2012. szeptember 20. csütörtök, 19:33
- Írta: Fülöp Valéria
- Találatok: 3424
A Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány ?Őszi kirándulás?pályázatának keretében 4 feledhetetlen napot tölthettünk a fonyódligeti Erzsébet-táborban.
A 4.a, 7.a, 8.a és 8.c osztályból álló 30 fős csapat 2012. szeptember 13-án hajnali 4 óra 47 perckor indult el Hajdúnánásról. Szerencsére az utazás izgalmai ébren tartottak bennünket: kezdetben a vonatok menetrendje, s a csatlakozások elérése volt a fő érdekesség, hisz versenyt futottunk az idővel. A debreceni átszállást követték a szolnoki, majd a Keleti pályaudvari kalandok, s végre a célállomásnál voltunk. De amikor az utazástól elcsigázottan, a vonat ablakaiból a megpillantottuk a Balatont , mindenki elfelejtette a korai kelés, s a hosszú utazás fáradalmait, s közben igazi csapattá alakultunk. A fonyódligeti megállótól még 800 méteres gyalogtúra várt ránk, melynek végén megtaláltuk a Balaton-parti tágas, kellemes környezetben a gyermektábort. Szerencsére a bőséges, meleg, finom ebéd mindenért kárpótolt bennünket. Egy 1600 férőhelyes, 1979-ben létrehozott Nemzetközi gyermek-és ifjúsági táborban kaptunk egy egész faházat, a mi birodalmunkat, amit igazán otthonossá varázsoltunk. Rövid pihenő után egy kis vízparti séta következett. Estére igazi, hamisítatlan balatoni vihart kaptunk: 10 fokos hőmérséklettel, óriási széllel, hatalmas szürke hullámokkal, s a viharjelzők szakadatlan villogásával. Még a sirályok, hattyúk, vadkacsák is elmenekültek. De bennünket ez sem zavart.
ÁLLATI ?LEG?-EK TOTÓ-JA
- Részletek
- Közzétéve: 2012. szeptember 17. hétfő, 12:03
- Írta: Farkas Ferenc
- Találatok: 6828
Kedves Gyerekek!
Az Állati jó délután alkalmából egy TOTÓ kitöltésére hívunk benneteket. A megoldásokat elsősorban 1-6. évfolyamon tanuló diákjainktól várjuk október 1-ig, melyet az intézményegységekben kirakott ládikóban helyezhettek el névvel és osztállyal ellátva.
Munkátokhoz sok sikert kívánnak az Állati jó délután szervezői!
Kattintsatok a Bővebben gombra!
Nyári tábor - Sarud
- Részletek
- Közzétéve: 2012. augusztus 03. péntek, 14:18
- Írta: Puskás Flávia
- Találatok: 3999

Csapatunk vasárnap 6-kor indult el a 120 km-es biciklitúrára. Úti célunk Sarud volt. 8 óra tekerés után érkeztünk meg a táborhelyünkre, ahol árnyas fák alatt vertük fel sátrainkat és kipihentük a hosszú út fáradalmait.
Az elkövetkező öt nap alatt meglátogattuk a kiskörei víztározót és voltunk Poroszlón az Ökocentrumban is. Minden nap fürödtünk és napoztunk a parton, 3?4 személyes hajókba szállva indultunk kenutúrára és fedeztük fel a Tisza-tó növény és állatvilágát. Láttunk szürkegémet és megtudtuk mi a különbség a tavirózsa és a tündérrózsa között. 3 csoportban egy GPS-túrán is részt vettünk és így ismerhettük meg Sarud nevezetességeit.

Esténként éjszakába, sőt hajnalba nyúlóan játszottunk, nevetgéltünk, énekeltünk. Ezt a felnőttek nem mindig nézték jó szemmel, ezért éjszakai pizsis futásban és biciklizésben is részünk lehetett.
Ez a hét maradandó élmény marad tanároknak és gyerekeknek egyaránt.
Puskás Flávia
Bocskai iskolások Balatonmáriafürdőn
- Részletek
- Közzétéve: 2012. augusztus 01. szerda, 13:01
- Írta: Szabó Sándorné
- Találatok: 3044
Július legmelegebb napjainak egyikén indultunk a Balatonra. Már a vasútállomáson elképzeltük a Balaton hűsítő hullámait, de addig még több órás utazás várt ránk. Amint megérkeztünk szállásunkra, elfoglaltuk szobáinkat, máris indultunk fürödni. A kellemesen langyos vízben senki sem didergett, igazi strandolásra való időnk volt. Így volt ez minden nap, és mi kihasználtuk ezt a páratlan lehetőséget.

Volt, amikor a Balaton hullámfürdővel ajándékozott meg minket. Kicsi és nagy, egyaránt lelkesen fogadta az érkező hullámokat, és önfeledten szórakozott. Természetesen nem feledkezhettünk meg a Balaton páratlan kulturális és természeti adottságairól sem. Keszthelyi kirándulásunk során gyönyörködhettünk a Festetics kastély épületében és parkjában. Sokan éltek a sétáló utca adta vásárlási lehetőségekkel. Hajókirándulásunk során megfigyelhettük a Balaton panorámáját, ahogyan elénk tárult a Badacsony valamint a Keszthelyi-hegység látványa. Az itt szerzett ismeretekről vetélkedőn adhattak számot diákjaink. Az érdekes feladatokat nagy lelkesedéssel oldották meg a gyerekek. Az utolsó nap tervezett éjszakai túrája helyett a balatoni időjárás trópusi viharnak beillő esőről gondoskodott, melyet a biztonságot nyújtó szobáink ablakából nézhettünk végig.
Nagyvisnyó-Bánvölgye tábor 2012
- Részletek
- Közzétéve: 2012. július 29. vasárnap, 18:21
- Írta: Ferencziné Répánszki Timea
- Találatok: 2890
Többségében alsó tagozatos gyerekekkel indultunk a hegyekbe, hogy öt napot töltsünk a nagyvisnyói táborban.
A tábort egy kis kanyarral közelítettük meg, ugyanis először Szilvásváradra mentünk, ahol történelmünk nagyjaival ?találkozhattunk? a panoptikumban, sétáltunk a Szalajka-völgyben, és felmásztunk az ősember barlangjához. Délután értünk a táborba, ahol elfoglaltuk a szobáinkat, és elkezdődött az ismerkedés a többi táborlakóval.
Délelőttönként túráztunk, délután pedig a tábor területén sportoltunk, játszottunk, vagy készültünk a különböző versenyekre, bemutatókra. Az időjárás is a kegyeibe fogadott bennünket.
Utolsó este a tábortűz mellett kihirdettük a tisztasági verseny, a tájékozódási túra és a bemutatkozó műsorok eredményét.
Hazafelé jövet a kazincbarcikai strandon töltöttük a napot. Élményekkel gazdagodva tértünk haza.

