A grafikai műhelyek bemutatója
- Részletek
- Közzétéve: 2013. máj. 24. péntek, 06:23
- Írta: Dancs Ferenc
- Találatok: 3249
Hagyományaink szerint az alapfokú művészeti oktatás grafika és festészet tanszakán tanuló gyerekek záró kiállítására került sor májusban. A rendezvény célja volt a tanév során született képzőművészeti alkotások bemutatása. A program eltért a megszokott kiállítás megnyitóktól, mivel a kész munkák mellett a gyerekek közül többen „élőben”, ott a helyszínen dolgoztak és alkottak. A közönség láthatta hogyan készül egy rajz nagyméretben kivetítve a falra, miként lehet linódúcok nyomatait sokszorosítani, mi a titka a vékony tollheggyel készített tusrajznak, hogyan lehet szalmából intarziát, fából-nádból-textilből épület makettet összeállítani.
Szabóné Varga Éva igazgatóhelyettes és Bistey Attila tagintézmény vezető köszöntőjét követően a zeneiskolások zongora kísérettel előadott fuvola darabbal színesítették a programot.
A grafikai csoportok mindennapjaiba engedett betekinteni az a vetítés, melynek képein az önfeledt alkotó munkába merülő gyerekek vidám életképeit követhették nyomon az érdeklődő szülők, nagyszülők, testvérek, barátok, pedagógusok. Ugyancsak kivetített képek segítségével mutatták be a gyerekek a művészettörténethez kapcsolódó kiselőadásaikat.
A rendezvény kötetlenebb részében, a beszélgetések során kiderült, hogy minden jelenlévőnek jelentett valamilyen örömöt a bemutatón való részvétel.
A kis „grafikusok” számára élmény volt munkáik értékeinek bemutatása, értékelése. A szülők ámulatba estek és büszkélkedtek az eredmények láttán. Az ismerősök, barátok talán maguk is kedvet kapnak bekapcsolódni a jövőben.
A kiállítás a tanév végéig látható, ajánljuk minden érdeklődőnek!
Dancs Ferenc