Kockák Hete
- Részletek
- Közzétéve: 2012. december 08. szombat, 14:52
- Írta: Tóth Lajos Attiláné
Iskolánkban a hagyományokhoz híven november 3. hetében ismét megrendezésre került a "Kockák Hete" versenysorozat. Öt napon keresztül mérhették össze a gyerekek tudásukat matematika és informatika tantárgyakhoz kapcsolódóan.
Idén a Bocskai Iskola diákjain kívül benevezhettek regionális szinten is az érdeklődők, így Hajdúdorogról, Szorgalmatosról is érkeztek hozzánk, valamint képviseltette magát a helyi Gimnázium és a Református Általános Iskola is.
Minden várakozást felülmúlt a résztvevők száma, hiszen mintegy 400 gyerek versenyzett a következő versenyeken: logikai és alapműveleti verseny, rejtvényfejtés, amőba, sakk, SOLO kártyajáték, informatikai verseny.
Több intézményegységünk kivette részét a vetélkedők lebonyolításából: a Polgári úton találkozhattak az informatika iránt érdeklődők, a Baross úton voltak a logikai megmérettetések és három délután vártuk a nebulókat az Óvoda utcán. Az érdekes feladatokat a matematika-informatika munkaközösség lelkes tanárai állították össze, ügyelve arra, hogy a komolyabb tárgyi tudást igénylő feladatokon kívül játékos módon is megmutathassák a gyerekek képességüket.
Az ünnepélyes eredményhirdetésre december 6-án kerül sor az Óvoda utcán, ahol a méltató szavak mellett versmondás és zeneszó is emlékezetessé tette az alkalmat. A legsikeresebbek átvehették szerény tárgyi jutalmukat is.
Gratulálunk minden eredményesen szereplő diáknak, arra biztatunk mindenkit, hogy jövőre is vegyen részt a "Kockák Hete" programjain, hiszen a versenyzés élményével mindenki gazdagabb lehet.
Tóth Lajos Attiláné
A versenyeken és a díjkiosztón készült fotókat megnézheted a képtárban!
Versenyeredmények:
Logikai | AMV | Rejtvényfejtő | ||
5.évf. | ||||
1. hely | Pók Flóra 5.b | Pók Flóra 5.b | Mirkó Ajnácska 5.b | |
2. hely | Varga Fruzsina 5.c | László Andrea 5.b | Varga Fruzsina 5.c | |
3. hely | T. Tóth Petra 5.b | Tóth Richárd 5.d | Pálfi László 5.d | |
6.évf. | ||||
1. hely | Berencsi Imre 6.c | Csiszár Milán 6.a | Berencsi Imre 6.c | |
2. hely | Csiszár Milán 6.a | Fehér Gyöngyi 6.d | Husvéth Bence 6.a | |
3. hely | Husvéth Bence 6.a | Máró Bálint 6.d | Hodik Lilla 6.d | |
7.évf. | ||||
1. hely | Girus Tamás Kőrösi | Fekete Zsuzsa Körösi | Békési Tünde 7.a | |
2. hely | Ötvös Viktória 7.e | Ötvös Viktória7.e | Gonda Ákos Kőrösi | |
3. hely | Girus Tamás Körösi | Tóth Bettina 7.c | ||
8.évf. | ||||
1. hely | Zsuga Bence 8.f | Simon Dávid Móra Hd | Kiss Benedek 8.c | |
2. hely | Horváth Anna 8.a | Horváth Anna 8.a | Horváth Anna 8.a | |
3. hely | Gulyás Róbert 8.f | Nagy Evelin 8.f | Tóth Márkó 8.a |
SOLO | Sakk | Amőba | ||
5.évf. | ||||
1. hely | Pusztai Szabina 5.d | T. Tóth Petra 5.b | Nagy Dorottya 5.b | |
2. hely | Károlyi Zsolt 5.d | Tóth Alex 5.d | Mezei József 5.a | |
3. hely | Katona Kristóf 5.d | Nagy Dominik 5.b | Szólláth Gréta 5.a | |
6.évf. | ||||
1. hely | Csiha Tamás 6.c | Berencsi Imre 6.c | Téglás Zoltán 6.g | |
2. hely | Szakál Dóra 6.f | Hernyák István 6.d | Fehér Gyöngyi 6.d | |
3. hely | Szakál Virág 6.f | Csiszár Milán 6.a | Gonda Ákos 6.d | |
7.évf. | ||||
1. hely | Tóth Renáta 7.c | Kócsi Milán 7.b | Czifra Bianka Kőrösi | |
2. hely | Erdei Ferenc 7.a | Tóth István 7.c | Máró Fanni Kőrösi | |
3. hely | Tóth Bettina 7.c | Máró Dániel 7.a | Dagusztin Sándor 7.c | |
8.évf. | ||||
1. hely | Váradi Angelika 8.b | Czifra Miklós 8.c | Petromán János 8.b | |
2. hely | Bózsár Enikő 8.b | Szurkos János 8.e | Czifra Miklós 8.c | |
3. hely | II. Kiss Szabolcs 8.a | Kovács Dávid 8.b | Kelemen Tamás 8.c |