Nagy Vagy! - ahogy én láttam

Nagy Dorottya 5.b osztályos tanuló vagyok. Ismét én írok nektek a Nagy-Vagy! országos televíziós versenyről, melyen én is részt vettem csapattársaimmal. Szombat (2013.04.06.) reggel 3.00-kor indultunk Kecskemétre, a vízi versenyre. Ott az első két feladatban sikert arattunk, elsők lettünk és a rákövetkező kettőn pedig 3. helyezést értünk el. Kilenc óra magasságában haza is értünk.

Rá egy hétre (2013.04.13.) Budaörsön volt megmérettetés. Készítenünk kellett egészségtálat, melynek a mozzarella volt a ”főszereplője”. Első körön ezzel tovább is jutottunk, sajnálatos módon a következőn már nem. A celebünk Azurák Csaba, a Tények műsorvezetője volt. Így a nevünk Nánási Tények lett. A feladatok mindkét helyszínen nehezek voltak, de mi ennek ellenére tartottuk a 3. helyet.
Szerintem a csapatunk teljesen jól szerepelt. Mindenki beleadott apait-anyait. Izgatottan vártuk a gödiekkel együtt az utánunk következő csapatok eredményeit – mivel mindkettőnknek 31 pontja volt -, melyektől a mi helyezéseink is függött.
Ekkor ért bennünket villámcsapásként Martinek János – olimpikon – döntése, hogy pénzfeldobással kell eldönteni a két csapat között, hogy melyikünk is jut tovább. Mely szerintem a sportban nem lehet döntő. A szerencse nem nekünk kedvezett, így szomorúan és csalódottan hazajöttünk.
Összességében én nagyon jól éreztem magam, de a tavalyi verseny számomra jobb volt.

A csapat tagjai: Nagy Dorottya, T. Tóth Petra, Szatmári Gergő, Tóth Viktor, Ötvös Viktória, Molnár Adrienn, Asztalos István, Pongor Gergő, Nagy Botond és a felnőttek, szülők Csuja Beáta, Nagyné Pósa Judit, Madai Tamás, Varga Lajos

Köszönjük a támogatóinknak:

  • Hajdúnánási Önkormányzat
  • Bocskai Iskola
  • Bocskai Iskola Diákönkormányzat
  • Hajdúnánási Fürdő
  • Horn István
  • Sebestyén László
  • Bózsár Zsigmond 
  • Hódos Antal
  • Szülők
  • KISSNÉ SEMSEI MARIKA NÉNI

Nagy Dorottya 5.b.

Nagy vagy! - Kecskeméti forduló

Elmúlt szombaton rendezték meg Kecskeméten az idei Nagy vagy! vetélkedősorozat vizes fordulóját.

Eredményekről nem tudunk beszámolni, mert azt csak a szombati, Budaörsön megrendezendő "szárazföldi" forulón árulják el a rendezők.

Néhány kép a versenyről:

Nagy vagy! - 2013.

A TAVASZI ÉVAD CSAPATAI - 2013/03/21

2013. tavaszán is lesz Nagy Vagy! minden vasárnap délelőtt a TV2 képernyőjén.

Arad, Csiky Gergely Főgimnázium
Baks,  Szent Miklós Katolikus Általános Iskola és Óvoda
Bócsa, Boróka Általános Iskola
Bonyhád, BONI Széchenyi István Általános Iskola
Budapest, Magyar Tourette-szindróma Egyesület
Budapest, XX. Budapesti Montessori Általános Iskola és Gimnázium
Budapest, XXII. Kossuth Lajos Magyar-Angol Két tanítási Nyelvű Általános Iskola
Budapest, VIII. Losonci Téri Általános Iskola
Budapest, III. Dr. Béres József Általános Iskola
Cece, Cecei Általános Iskola
Cibakháza, Damjanich János Általános Iskola Intézményi Társulás
Csongrád, Csongrádi Oktatási Központ
Eger, Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Jó Pásztor Óvoda      
Fegyvernek, Móra Ferenc Általános Iskola
Felsőcsatár, Nemzetiségi Nyelvet Oktató Általános Iskola  
Göd, Németh László Általános Iskola és AMI
Gyöngyös, Kálváriaparti Általános Iskola és Sportiskola
Győr, Radnóti Miklós Általános Iskola
Hajdúhadház, Hajdúhadházi Református Óvoda és Általános Iskola

Hajdúnánás, Bocskai István Általános Iskola

Kecel
, II. János Pál Katolikus Általános Iskola és Óvoda  
Kiskunhalas, Kertvárosi Általános Iskola
Makó, Kálvin Téri Református Általános Iskola
Mány, Hársfadombi Általános Iskola
Mezőkovácsháza, Mezőkovácsházi Csanád Vezér Általános Iskola és AMI
Nagyszalonta, Arany János Elméleti Líceum
Nyíregyháza, Nyíregyházi Főiskola Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
Sopron (a közoktatás átalakítása miatt később lesz iskolanév)
Szeged, Rókusi Általános Iskola
Tura, Hevesy György Általános Iskola
 
Szurkoljatok!
 
**************************************************

Nagyok voltatok!

Szombaton népes küldöttséggel képviseltük városunkat és iskolánkat a TV2 által szervezett Nagy vagy! című vetélkedőn. Versenyzőink (6 diák 4 szülő) és kísérő nevelőik már pénteken elutaztak Budapestre, hiszen szombat reggel már fél 8-kor meg kellett jelenni a verseny helyszínén, a budaörsi uszodában. A szurkoló sereg egy külön busszal hajnali 4 órakor indult utánuk.

Bővebben: Nagyok voltatok!

Nagy vagy! vetélkedőre készülünk

A TV2 ismét meghirdette iskolák részére a Nagy vagy! vetélkedőt, melyben összetett ügyességi feladatokban játszhatnak iskolák válogatott csapatai.

Március 17-én diákok, szülők, pedagógusok vesznek részt Budaörsön (a Városi Sportcsarnokban) iskolánk, városunk képviseletében a nagyszabású rendezvényen. Versenyzőink már előző nap elutaznak, hiszen a verseny korán reggel kezdődik, szurkolóink számára kedvezményes áron autóbuszt szerveztünk, az indulásról itt a honlapunkon fogunk tájékoztatást adni.

A Nagy Vagy! tavaszi évadának sugárzása 2012. április elsején kezdődik a TV2-n, azt még nem tudjuk, a mi versenyünket mikor közvetítik.

A TV2 honlapján már olvashatók az idei versenyről információk, illetve a tavalyi csapatokról képek, videók is megtekinthetőek.

Hajrá Hajdúnánás! Hajrá Bocskai!

Kiegészítő információk