Hírek

Családi nap 2024

2024. június 20-án Családi napot rendezett a Bocskai István Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium Magyar utcai Intézményegysége. Ez a rendezvény 2019 óta már hagyománnyá vált iskolánkban. A tanév végén a tanulók családtagjaikkal egy kellemes napot töltenek együtt. Öt évvel ezelőtt ezt a rendezvényt még az Oktatási Hivatal EFOP-3.1.5. „A tanulói lemorzsolódással veszélyeztetett intézmények támogatása” elnevezésű kiemelt projekt keretében eleinte kötelezettségként tartottuk, mára már a program népszerűsége és színvonalassága miatt rendezzük meg. A pedagógusok nagy lelkesedéssel segítettek a programok előkészületeiben és megvalósításaiban, valamint közreműködött valamennyi dolgozó és több felsős diák is a lebonyolításban. Az idei évben is nagyon színvonalas programokon vehettek részt a gyerekek. Míg a lelkes szülők főzték a bográcsokban a finomabbnál finomabb ételeket, addig a gyerekek válogathattak kedvükre a színes programokból. Meghívást kapott a rendezvényre a Nánási Portéka, a Tündérvölgy ásványékszer, a Magyar Madártani Egyesület, a Rendőrség, a Vöröskereszt, az Aerial jóga, a Főnix TáncSport Egyesület, a katonaság, a büntetés-végrehajtás, és Tamás Tilla zumba oktató is.  Iskolánk tanulóinak előadásai is emelték a program színvonalát: néptánc, cowboy tánc, hangszeres bemutatók. A gyerekek kérhettek csillámtetoválást, arcfestést, kipróbálhatták az agyagozást, ugrálhattak a trambulinon, vagy a tornateremben felállított légvárban, felülhettek a lovasszekérre, birkózhattak, íjászkodhattak, bepillanthattak a keresőkutyák munkájába, karatebemutatót nézhettek, részt vehettek a Rendőrség által felállított akadálypályán, és ha megéheztek, vehettek kürtőskalácsot, fagyit. 12 órára mindenhol megfőzték a szorgos szülők az ebédet, amit jóízűen mindenki el is fogyasztott. Ezután következett a tombolasorsolás, melynek fődíja egy napozóágy volt. Nagyon jól éreztük magunkat, és mindannyian lelkesen várjuk a következő családi napot.


(Klikk a további képekért!)

 

Mirkó László Péterné


 

 

Kiegészítő információk