Hírek

XV. Vihar Béla városi versmondó verseny

XV. Vihar Béla városi versmondó verseny

Ahogyan minden decemberben, a Móricz Pál Városi Könyvtár és Helytörténeti Gyűjtemény idén is megrendezte városunk szülötte, Vihar Béla (1908-1978) költő életműve előtt tisztelgő versmondó versenyét.  Az 1-12. évfolyamosok részére meghirdetett online versenyre igen sokan, 107-en küldték el videofelvételüket, közülük több mint hatvanan iskolánk tanulói, legnagyobb számban a 3-4. osztályosok.


 

A versmondókat három fős szakmai zsűri értékelte, melynek elnöke most is dr. Vihar Judit irodalomtörténész, a költő lánya volt, aki videoüzenetben összegezte véleményüket, s látta el néhány jó tanáccsal az előadókat. Minden versenyzőt megdicsérve kiemelte az alapos felkészülést, a kifejező, szép versmondást, bátorítva a magyar mellett a külföldi szerzők művei közül való választásra, valamint a versek záró gondolatainak megfelelő tempójú, hangsúlyú, nem kapkodó tolmácsolására és a nyelvi humor felfedezésére, átadására.

Iskolánkból a következő helyezéseknek örülhettünk:

1-2. osztály

 1. Husvéth Nóra 2.a  (felkészítő tanára: Kaprinyákné Ádám Edit)
 2. Fejérvári Miklós 2.e (felkészítő tanára: Ötvösné Tóth Ágnes) valamint
  Szucskó Mira Zsófia 1.a (felkészítő tanára: Szabó Albertné)

3-4. osztály

 1. Szabó Klára Bejke 4.c (felkészítő tanára: Jeles Éva)
 2. Károlyi Ramóna 3.e (felkészítő tanára: Papp Mariann) valamint
  Szabó Enikő 4.c (felkészítő tanára: Jeles Éva),
  Valkó Zita 3.d (felkészítő tanára: Husztiné Dézsi Irén)
 3. Gyöngyösi Lara 3.b (felkészítő tanára: Ádámné Balog Erika) valamint
  Kompár Miklós 4.b (felkészítő tanára: Péter Hajnalka),
  Vad Veronika 3.d (felkészítő tanára: Husztiné Dézsi Irén)

Különdíj: Rákóczi-Bódi László András 4.b (felkészítő tanára: Péter Hajnalka)

5-6.osztály

 1. Nagy Panna 6.b (felkészítő tanára: Szabó Éva)
 2. Tóth Anna Lotti 6.d (felkészítő tanára: Gálné Krizsán Melinda)
 3. Pálóczi Panna 6.b (felkészítő tanára: Szabó Éva), valamint
  Ponzel Sztella 6.f (felkészítő tanára: Labanczné Fekete Marianna)

7-8. osztály

2. hely: Nagy Helga 7.a (felkészítő tanára: Szabó Éva)

Minden versenyzőnek köszönjük a felkészülést, tehetséggondozó pedagógusaiknak, szüleiknek a támogatást, a díjazottaknak külön is gratulálunk!

Köszönet a könyvtár munkatársainak a verseny megrendezéséért, a szép oklevelekért, könyvjutalmakért, dr. Vihar Juditnak az általa felajánlott jutalmakért, valamint az értékelő tehetségtanácsadásért neki és zsűrítársainak, Szabóné Mezei Etelka nyugalmazott könyvtárigazgatónak és Marth P. Ildikónak, a Művelődési Központ munkatársának, a Naná Színház vezetőjének.

Vihar Judit most is saját díjjal jutalmazta azokat a versmondókat, akik édesapja valamelyik költeményét mondták, ezzel köszönve meg Vihar Béla verseinek továbbadását, szélesebb körben való megismertetését. Köszönet érte!

A versek felvételei, valamint az értékelő videóüzenet megtekinthető a könyvtár honlapján, melyet jó szívvel ajánlok mindenkinek! http://www.nanaskonyvtar.hu/page.php?id=98&s=vihar-bela-versmondo-verseny-videotar

Bodnárné Varga Márta
humán munkaközösség vezető


 

Kiegészítő információk