Hírek

Eredményes részvétel az Országos Bolyai Anyanyelvi Csapatversenyen

Eredményes részvétel az Országos Bolyai Anyanyelvi Csapatversenyen

Diákjaink körében kedvelt versenyforma, amikor csapatban mérhetik össze képességeiket, tudásukat. A feladatok megoldása során szívesen gondolkodnak közösen, egymást erősítve, olykor hevesen vitázva egy-egy feladat tökéletes megoldása után kutatva.  A tehetséggondozásnak kiváló lehetősége közben jó alkalom ez az együttműködési készség tudatos fejlesztésére, ahol a tudás, a vélemények ütköztetése mellett a verseny eredményét befolyásoló kockázatvállalás is fontos szerepet játszik, mivel a pontozásnál nem mindegy, hogy hibás választ adnak, vagy nem válaszolnak a nem teljes bizonyossággal tudott kérdésekre. A több éve együtt versenyző, magasabb évfolyamosok természetesen nagyobb rutinnal rendelkeznek, de az először versenyasztalhoz ülő alsós csapatok is szívesen, nagy elszántsággal próbálkoznak a közös munkával.

 

Az idei országos megmérettetés novemberi megyei fordulójára iskolánk 15, négy fős csapata nevezett a kiírásban szereplő 3-8. évfolyamokról.  A jó hangulatú, ugyanakkor nagyon komoly erőpróbáról tanúskodó verseny feladatlapjainak internetes beküldése és javítása után néhány napig csak azt tudtuk, hogy négy csapatunk is bejutott a megye 10 legjobbja közé az évfolyamonként induló 50-60 csapatból. Izgatottan vártuk a végeredményt, hogy kik lehetnek az országos döntősök (az első 3 csapat), ill. a díjazottak (az első 6 csapat). Hamarosan megtudtuk, hogy igen magas pontszámokkal, csupán egy-egy pontnyi különbséggel a megyei 5. 6. – azaz díjazott –, valamint a 7. 8. helyezést érték el.

5. helyezés:  8.e osztály „Virágszálak” csapata:  Dombi Regina, Ianchis Csilla, Király Anita, Szabó Bíborka - felkészítő tehetséggondozó tanáruk: Labanczné Fekete Marianna

6. helyezés: 4.a osztály „ Nyelvtörős négyes” csapata: Hadadi Endre, Husvéth Adrienn, Pálóczi Petra, Répási Lora - felkészítő tehetséggondozó tanáruk: Varga Miklósné

7. helyezés: 3.a osztály „Kisnyelvészek” csapata: Dobos Panna, Nagy Zénő, Szilágyi Dorina, Timári Nóra - felkészítő tehetséggondozó tanáruk: Kreiter Anna

8. helyezés: 5.f osztály „Kaktuszok” csapata: Daróczi Noémi, Fejérvári Lili, Kiss Panka Luca, Szabó Nimród - felkészítő tehetséggondozó tanáruk: Labanczné Fekete Marianna

További induló csapataink is szépen megállták helyüket, a következő eredményekkel, a szintén nagyon szoros ponttáblán a 17. 20. 23. 26. 27. 28. 34. 42. 44. 48. 54 helyen.

Gratulálunk minden résztvevő csapatnak és felkészítő tanáraiknak, bízva abban, hogy továbbra is szívesen foglalkoznak anyanyelvünkkel!

A verseny névadója, Bolyai János gondolatát idézve: „Az igazat érteni, a szépet érezni, a jót gyakorolni kell."

 

 

 

 

 

 

 

 

Bodnárné Varga Márta,
humán munkaközösségvezető


 

Kiegészítő információk